Батьківщиною Ситняга крихітного прийнято вважати Болота Північної Америки та Куби. Зазвичай він росте по краях річки, ставків, водойм, боліт. В основному це мулистий, піщаний, гальковий або глинистий грунт, порівняно теплих областей. Його використання якоря дуже поширене. Взагалі це рослина, яка не має листя, але при цьому має довгі, стрункі, жорсткі і світло-зелені стебла, що мають форму голки. Росте зазвичай лише до 15 см, але траплялися випадки коли у великому акваріумі йому вдавалося розростатися до 25 см.
Ситняг крихітний не любить велику кількість води, він просто поступово припиняє свій зріст. Якщо у вас великий акваріум, то центральна його частина - ідеальне місце, щоб розташувати його, якщо маленький - передній план, так йому буде комфортніше. Та й одразу ж у вічі впадає. Період із червня по жовтень – це час активного цвітіння. Саме тоді можна милуватися його білуватими плодами та двостатевими квітками, які спірально розташовуються по всьому стеблі.
Температура води влітку повинна бути не менше 20-24 ° С, взимку можна знизити до 12-16 ° С, тільки прозора, не допускайте жодної каламутності. Жорсткість повинна перевищувати 15°, а кислотність 6,2-7,5 рН. Завжди потрібно намагатися підтримувати максимальну чистоту, тому що Ситняг крихітний боїться обростання та нальоту на своєму листі. Регулярне чищення ґрунту та підміна води – основна вимога, яка виносить рослину своєму господареві.
Ситнягу крихітному підходить і штучне та природне освітлення. Якщо він живе в акваріумі, то пряме сонячне проміння не повинно потрапляти на нього, це веде до появи непотрібних водоростей у ємності. Джерелом штучного висвітлення можуть стати люмінесцентні лампи типу ЛБ. Лампи розжарювання протипоказані. Інтенсивність не повинна переходити за рамки 0,5 Вт/л. Бічна підсвічування може стати гарною помічницею, якщо ви вирішили покращити зростання Ситняга крихітного. Світловий день бажаний не менше 14 годин, оскільки зростання рослини сезонне.
Грунт може бути сумішшю піску та глини, але з обов'язковим додаванням садової землі. Коренева система не може похвалитися гарним розвитком, стебла голчастої форми до того ж відходять від кореневища, тому товщина 2-3 см – прийнятна для активного та здорового зростання. Підгодовування природними речовинами та мінеральними мікроелементами не обов'язково. Природне замулювання ґрунту має повністю постачати рослину всім необхідним для життєдіяльності та цвітіння.
Розмноження Ситняга крихітного відбувається за рахунок ґрунтових відводків, які, пройшовши цикл свого дозрівання, поступово з'являються поряд з материнським відростком. Їх через деякий час (4-5 днів) відокремлюють і пересаджую на нове місце в акваріумі, на певній відстані один від одного (оптимальним прийнято вважати 20-25 см).
Це приклад щодо простої та невимогливої рослини. Якщо його посадити невеликими пучками по всій передній частині акваріума, то вже буквально за кілька тижнів утворюється щільний світло-зелений килим. Якщо регулярно його підстригати (до 2 см), то можна отримати незвичайної краси та пишноти свій особистий газон.
Звертайтесь за додатковою допомогою до нас у магазин. Ми як ніхто інший знаємо, як важко часом буває виходжувати акваріумні рослини, але можемо і поділитися з вами всіма найхитрішими хитрощами і важливими порадами. З кожним днем нас стає дедалі більше. Всі ми вже стали добрими друзями, так не спіть і ви! Світ морської краси та витонченості чекає на вас. А вам залишається тільки не пройти повз. І просто вчасно зупинитись.
Відгуки
0/ 5
середній рейтинг товара
Немає відгуків про цей товар. Станьте першим, залиште свій відгук.
Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.