Ще одним гідним варіантом пухнастого, густого та такого барвистого килима в акваріумі визнано вважати бразильський Лілеопсис. Південно-Східна частина Бразилії, Парагвай та Аргентина – історично склалася батьківщина. Береги річок з повільною течією, болота та ставки – улюблені місця росту Lilaeopsis brasiliensis.
Повзуче гіллясте кореневище забезпечує рослина багатьма вузликами, всередині яких один або кілька листків. При купівлі Лілаеопсиса бразильського товщина кореневища складає близько 0.2-0.7 мм, але при належному та дбайливому догляді воно може збільшитися до 1,7 мм.
Цвітіння рослини можна назвати чарівним. Так-так, саме, з'являються маленькі квітки, з ніжно-білими пелюстками, а в деяких були навіть кремові. Але не можна забувати про надводне культивування. Тільки завдяки цій корисній процедурі формуються суцвіття. Кущики Лілеопсису бразильського не відрізняються великими розмірами. У висоту досягають всього 4-7 см, а завширшки – до 5 см, можливо і більше. Але ці цифри не вагаються у великому коридорі, він вважається декоративною маленькою рослиною, яка надає акваріуму колишній лиск. Довжина лінійної листової пластини трохи більше 6 див і шириною 2-3 мм. На ній можна розглянути 6-10 поперечних жилок яскраво-зеленого кольору.
На покупці рослини як ви і самі чудово розумієте, справа не закінчується, а тільки починається. Найголовнішу роль у довгому та здоровому житті Лілаеопсису бразильського відіграє правильний догляд. Вважається, що саме тропічний або помірно теплий акваріум має стати постійним місцем існування. Затяті акваріумісти вже зрозуміли, що висаджувати потрібно на передньому плані акваріума маленькими пучками (загалом по 3-4 втечі), з певним інтервалом (2-3 сантиметри). Це робиться для того, щоб вони не були густими, інакше дуже швидко заводяться водорості та Lilaeopsis brasiliensis може загинути. Періодично (кожні 3-4 місяці) рослину потрібно проріджувати. Акваріумні умови проживання сповільнюють зростання. Якщо у вас не прісноводний акваріум, то можлива низька концентрація солі.
Наші найнеобхідніші поради щодо обов'язкового догляду за рослиною: жорсткість води не повинна перевищувати 6-15°, активність водню - 5.5-7.5, температурний режим постійний і може коливатися в межах 22-26°C. Максимально яскраве освітлення стимулює активне зростання, але при цьому потрібно розуміти, що у вас не один бразильський Лілаеопсис, тому доведеться довго шукати золоту середину, щоб догодити абсолютно всім мешканцям акваріума.
Вирішили користуватися штучним світлом? Тоді ми ґрунтовно радимо вибрати люмінесцентні лампи з потужністю 0,5 Вт/л. Не менше 12 годин має бути світловий день. Купити бразильський Лілаеопсис зараз можна досить-таки в багатьох місцях. Останнім часом їм зацікавилися багато любителів такого собі порівняно недорогого, але невимовно красивого.
Наповнений під зав'язку поживними речовинами та корисними мікроелементами ґрунт ви можете купити у нас. Найкраще Лілеопсис бразильський уживеться в дрібнозернистому субстраті. Його ніжні пагони швидко та легко можуть укоренитися.
Готуйте себе до того, що доглядати цю рослину доведеться не просто дбайливо, а дуже трепетно. Перші спроби посадити бразильський Лілеопсис часто закінчуються сумно. Купити його можна в горщику, але через свою природну густину вода проблематично протікає через нього. Усе це закінчується утворенням водоростей. Для того, щоб запобігти цьому дійству, потрібно простерилізувати рослину, потім добре струсити і прибрати всі неживі пагони і, звичайно, коріння. І ось тепер після таких нехитрих справ ваш Lilaeopsis brasiliensis готовий до абсолютно нового акваріумного життя.
Відгуки
0/ 5
середній рейтинг товара
Немає відгуків про цей товар. Станьте першим, залиште свій відгук.
Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.